Młody człowiek ma naturę odkrywcy. Dla dzieci o wiele ciekawsze niż przyswajanie suchych faktów z książek, jest bezpośrednie doświadczanie praw nauki. Przedstawiamy 5 najciekawszych centrów naukowych dla najmłodszych w Polsce.

 Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

 Centrum Nauki Kopernik to ośrodek, który nie bez powodu cieszy się bardzo dobrą sławą. Obiekt został przystosowany do potrzeb najmłodszych, w taki sposób, aby dzieci mogły poznać wiele zjawisk (nawet tych naprawdę skomplikowanych), doświadczając ich na własnej skórze. Oprócz interaktywnych eksponatów znajduje się tam Teatr Robotyczny oraz planetarium.

Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Chęcinach

 To centrum naukowe, którego wystawa została poświęcona funkcjonowaniu ludzkiego organizmu. Również w tym miejscu dzieci mogą wchodzić w interakcję z obiektami, służącymi do przeprowadzania doświadczeń oraz korzystać ze stanowisk multimedialnych. Wystawa adresowana jest do uczniów szkół podstawowych i średnich.

 Centrum Nauki Experyment w Gdyni

 Gdyński Experyment to miejsce stworzone dla młodych odkrywców. Dzieci zgłębiają meandry nauki, korzystając ze specjalnie zaprojektowanych stanowisk. Wystawa stała obejmuje m.in. eksponaty pomagające zgłębić zasady funkcjonowania ludzkiego organizmu, tajemnice wody czy zasady działania Maszyny Goldberga.

 Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu

 Kolejne miejsce przyjazne młodym odkrywcom znajduje się w Toruniu. Również tutaj mieszczą się interaktywne eksponaty, pozwalające zgłębić prawa fizyki, biologii czy medycyny. Co więcej, w ośrodku odbywają się regularne warsztaty dla najmłodszych oraz interesujące zajęcia w pracowni biologicznej i fizycznej.

Experymentarium w Łodzi

 W łódzkim Experymentarium dzieci uczą się poprzez zabawę, za przewodnika naukowej podróży mając samego Alberta Einsteina. Interaktywne stanowiska i eksponaty zachęcają do eksperymentowania, sprawiając, że nawet najtrudniejsze zagadnienia naukowe stają się dla dzieci czymś przystępnym. To miejsce, w którym nie sposób się nudzić.