Większość z nas przywykło do tego, aby spędzać ferie zimowe w górach. Piękne krajobrazy, śnieg i sporty zimowe zachęcają do wyjazdów na południowe krańce Polski. Przez to często zapominamy o innych, pięknych zakątkach naszego kraju. Zobacz, dlaczego warto pojechać nad morze lub na Mazury.

Zimą na plaży

 Proponujemy, abyś zamiast spędzać tradycyjnie ferie  w górach, wybrał się nad morze. Będzie to wyprawa pełna atrakcji, która dobrze wpłynie na zdrowie. Zima to czas, kiedy morskie powietrze przesycone jest jodem, pozytywnie działającym na drogi oddechowe najmłodszych. Ferie zimowe nad morzem to pora na długie spacery, lepienie bałwana na plaży czy kulig w pobliżu morskich fal – niecodzienne atrakcje, po których zostają wyjątkowe wspomnienia. To również czas, w którym do woli można korzystać z aquaparków nad morzem i z innych atrakcji dla rodzin z dziećmi, omijając tłumy. Warto wspomnieć także o tym, że w okresie zimowym spędzenie ferii nad morzem zwyczajnie się opłaca. Większość ośrodków i hoteli nad morzem obniża ceny, dzięki czemu relaks w luksusowym hotelu lub spa jest w zasięgu ręki.

 Pokochaj zaśnieżone Mazury

 Inną interesującą alternatywą dla ferii zimowych w górach może stać się wypoczynek z dzieckiem  na Mazurach. Zimą ten region Polski wygląda naprawdę malowniczo – skute lodem jeziora i przykryta śniegiem przyroda tworzą bajkowy krajobraz. To miejsce idealne do uprawiania sportów na śniegu. Często zapominamy o tym, że także w północno-wschodniej Polsce zlokalizowane są ośrodki narciarskie przyjazne rodzinom z dziećmi. Zimowego szaleństwa można zasmakować na stokach Pięknej Góry w Gołdapi czy Góry Czterech Wiatrów w Mrągowie lub pobiegać na nartach na wyznaczonych trasach. Wybierając się na zimowy wyjazd na Mazury, koniecznie pamiętaj o sprawdzaniu ofert specjalnych.