Karkonosze, to chyba jedne z  ulubionych polskich gór na wakacje z dzieckiem. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę wypady rodzinne, gdzie ciekawych atrakcji wyczekują zarówno dorośli, jak i dzieci. Jak się okazuje w Karkonoszach, oprócz pięknych szlaków można także interesująco i czynnie spędzić czas w kompleksach parków wodnych. Karkonosze to świetne miejsce na wakacje  z dzieckiem w górach czy narty z dzieckiem.

Dzisiaj kilka słów o 4 najciekawszych parkach wodnych w tych górach.
Nie ma nic bardziej odprężającego, jak zapach górskich drzew, odgłos strumyka spływającego po kamieniach, widoki, których nie zobaczymy nigdzie indziej. Jak się jednak okazuje, nawet przyjemne spacery po górskich szlakach potrafią zmęczyć. Wówczas najlepszym sposobem na relaksujący wypoczynek będą kąpiele w parku wodnym w górach.
Zobaczmy, jakie parki wodne  możemy odwiedzić w Karkonoszach:

1. Sandra SPA w Karpaczu

Ten jeden z największych kompleksów  Karpaczu położony jest w samym centrum miasta, niedaleko Łomnicy. W parku możemy popływać rekreacyjnie lub w ramach rehabilitacji, albo po prostu relaksując się.
Kompleks basenów to aż 1000 m2, w skład których wchodzi: basen pływacki, basen ze sztuczną falą, sztuczna rzeka, basen do hydromasażu, wanny solankowe, zjeżdżalnie, zewnętrzny basen z plażą, a także jacuzzi.
Dla prawdziwych zmarzluchów do dyspozycji są także: łaźnie parowe, solne, ziołowe.
Ceny biletów do parku oscylują przy jednorazowym wejściu w okolicy 50 zł. Możemy także wykupić specjalne bilety rodzinne oraz karnety.

2. Gołębiewski w Karpaczu

W Karpaczu mamy również inny aquapark w górach – kompleks Tropikana. Tutaj do dyspozycji rodzin przygotowano basen sportowy z kilkoma torami, basen z falą, z hydromasażem oraz atrakcja dla najmłodszych, czyli brodzik z piaskownicą. Możemy tutaj przyjeżdżać właściwie przez cały rok, bowiem kompleks jest dostosowany zarówno do letnich, jak i zimowych kąpieli. Szczególnie zachęcamy do odwiedzenia go podczas ferii z dzieckiem w górach.
Szczególną atrakcją jest basen letnio-zimowy z hydromasażem, gdzie zadbamy o relaks dla naszego ciała oraz duszy. Naszej uwadze nie powinny także umknąć wanny z jacuzzi: borowinowe, ługowe, morskie, aromatyczne.
Zimą warto się także dogrzać w saunie parowej.

3. Hotel Artus w Karpaczu

Kolejny kompleks również położony u podnóża Śnieżki to baseny zlokalizowane w hotelu Artus. Baseny w tym miejscu wyróżniają się czymś szczególnym, otóż woda w nich jest ozonowana. Jaki ma to wpływ na odwiedzających? Ozonowanie ma szczególny wpływ na zdrowie dzieci.
Do kompleksu zaliczamy część pływacką, basen rekreacyjny – gdzie atrakcją są leżaki wodne i hydromasaż. Na uwagę zasługuje także zjeżdżalnia rurowa, specjalnie przystosowany basen dla najmłodszych dzieci z mini zjeżdżalnią oraz relaksujące jacuzzi.
Jeśli to jeszcze mało atrakcji warto wspomnieć także o kompleksach saun oraz tarasie z leżakami i widokiem na Śnieżkę.

4. Termy cieplickie (okolice Karkonoszy)

Termy cieplickie są usytuowane w Cieplicach, uzdrowiskowym centrum Jeleniej Góry, warto odwiedzić to miejsce, ze względu na wiele wodnych atrakcji. Przede wszystkim, jest to miejsce dla całej rodziny, zarówno dla entuzjastów sportu, jak i tych nieco bardziej rekreacyjnych osobowości, które park wodny utożsamiają raczej z wypoczynkiem.
Znajdziemy tutaj: basen rekreacyjny z torami pływackimi; 2 brodziki dla dzieci ze zjeżdżalnią i tryskaczami; 2 baseny termalne (Norweski i Zdrojowy), basen termalny zewnętrzny; basen rekreacyjny zewnętrzny ze zjeżdżalnią, leżankami i koszami do gry w basketball. Rozgrzejemy się także w: saunie fińskiej oraz parowej, a bicze wodne wymasują nasze ciało.

Chcecie wypocząć? Zobaczcie noclegi w Karkonoszach!