Wakacjezdzieckiem
Strona główna » Atrakcje turystyczne dla dzieci » Góry Świętokrzyskie » Kompleks Świętokrzyska Polana: Oceanika
Poleć atrakcję znajomym:

Oceanika jest największą atrakcją w Kompleksie Świętokrzyska Polana i najbogatszą wystawą ryb akwariowych w Polsce. Dzieci ją uwielbiają i są zafascynowane bliskim kontaktem ze wspaniałymi zwierzętami wodnymi.

W akwariach Oceaniki znalazł się ponad 300 gatunków ryb z wód rzek, jezior, mórz i oceanów całego świata, podzielone według miejsca ich występowania. W każdym zbiorniku odtworzono inny biotop. W zbiorniku z biotopem Azji pływają m.in. sumy pangi, tołpygi, bagarius sum ludojad czy arowany azjatyckie oraz kilka ryb, które wyginęły już w warunkach naturalnych. Wśród ryb z Ameryki Południowej są bardzo rzadkie sumy, ryby kostnojęzykowe , pielęgnice czy prapłaziec- ryba dwudyszna, której przodkowie dali początek dominacji czworonożnych zwierząt na suchym lądzie.


W Oceanice znalazł się również zbiornik z rybami z Malawi, a w nim 50 gatunków kolorowych ryb o różnych wzorach oraz akwarium z niezwykłymi rybami rafowymi, na co dzień zamieszkującymi wielkie rafy koralowe słonych wód. Kolejny zbiornik to królestwo ryb z szelfu kontynentalnego, które na rafach są tylko gośćmi, m.in. płaszczka o polskiej nazwie klaster miodu, orleń oraz Rocha, która swoim kształtem przypomina gitarę. W tym akwarium pływają też żarłacze- czarnopłetwy i żarłacz gruby oraz kilka innych niezwykłych gatunków, jak Ognica pstra o silnym jadzie powodującym ogromny ból po ukłuciu kolcem jadowym, mureny o czterech szczękach, czy też ryby produkujące żwirek koralowy który jest atrakcją na tropikalnych plażach.


Wyjątkową atrakcją, zwłaszcza dla dzieci, jest niecka z tzw. akwarium dotykowym, w którym można dotknąć i samodzielnie nakarmić ryby. W walcu nad niecką żyją ryby ławicowe z Ameryki Południowej- stado neonów Innesa oraz otosy i pielęgniczki.
Oceanika to miejsce, w którym każdy miłośnik wodnego życia znajdzie coś interesującego i zobaczy stworzenia, na co dzień niedostępne. Po wystawie oprowadza przewodnik, opowiadając o życiu, zwyczajach i ciekawostkach związanych z zamieszkującymi je zwierzętami.

Oceanika jest częścią Kompleksu Świętokrzyska Polana, w skład którego wchodzą jeszcze :
- Kraina zabawy z wielkimi dmuchańcami, parkiem linowym, eurobungee, zagrodą dla zwierząt
- Park Miniatur Świętokrzyskich,
- Basen kryty
- Stajnia
- Baza noclegowa na ponad 300 osób
- Punkty gastronomiczne

Odwiedź – żyj ciekawie!!

 

Adres:
ul. Laskowa 95
26-050Chrusty
Obiekty przyjazne dzieciom w regionie
Łazy 17 , 26-010 Wilków
Liczba miejsc: 50
Udogodnienia dla dzieci:
  • Plac zabaw
  • Teren ogrodzony
Współna 58 , 26-004 Bieliny
Liczba miejsc: 6
Udogodnienia dla dzieci:
  • Plac zabaw
  • Teren ogrodzony
Bałtów 153a , 27-423 Bałtów
Liczba miejsc: 10
Udogodnienia dla dzieci:
  • Plac zabaw
  • Krzesełko do karmienia
  • Zniżki dla dzieci
  • Łóżeczko
  • Boisko

Dodaj swój obiekt do portalu ZA DARMO

Dodaj obiekt Logowanie
wakacjezdzieckiem.pl. All rights reserved
Wykonanie: Paweł Kazimirowicz użyteczne strony www