Wakacjezdzieckiem
Poleć atrakcję znajomym:

Kopalnia Soli w Bochni

Kopalnia Soli Bochnia leży zaledwie 40 km na wschód od Krakowa. To najstarsza na ziemiach polskich kopalnia soli kamiennej. Jej początki sięgają 1248 r. Po blisko ośmiu wiekach eksploatacji przypomina niezwykłe podziemne miasto. Kopalnia Soli Bochnia to Pomnik  Historii, w 2013 roku znalazła się w zaszczytnym gronie obiektów wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To wymarzone miejsce na wyjazd z rodziną czy wycieczkę szkolną.

Zjazd do kopalni odbywa się prawdziwą górniczą windą. Żeliwny mechanizm w mgnieniu oka przenosi w dół - na głębokość ponad 200 metrów. Przerażające? Nie ma powodu do obaw. Nad bezpieczeństwem turystów czuwa dobry duch – Skarbnik (oraz nowoczesna technologia i cały sztab specjalistów).

Na odwiedzających kopalnie czekają aż trzy trasy turystyczne i moc atrakcji. Zwiedzanie najlepiej zacząć od podstawowej trasy, gdzie przeszłość przeplata się ze współczesnością. Dzięki Podziemnej Ekspozycji Multimedialnej można poznać dzieje tego miejsca i związane z nim postacie. Na pewno wielką atrakcją dla małych i dużych będzie Podziemna Przeprawa Łodzią, która zadowoli nawet największych wilków morskich.

Rodzinne zwiedzanie Królestwa Skarbnika to specjalny wariant trasy turystycznej, gdzie dzieci będą mogły poczuć się niczym Indiana Jones. Przejażdżka podziemną kolejką, multimedialna wystawa, poszukiwanie ukrytego skarbu i najważniejsze - spotkanie ze Skarbnikiem. Z pewnością nudno nie będzie! Po zwiedzeniu pełnym wrażeń koniecznie trzeba odpocząć w komorze Ważyn - strefie relaksu w głębi ziemi.

250 metrów pod ziemią , w zabytkowych, podziemnych komorach panuje absolutnie wyjątkowy mikroklimat. Powietrze przesiąknięte mikroelementami,  tajemnicza atmosfera stanowią o wyjątkowości tego jedynego w swoim rodzaju miejsca. To idealne miejsce na rodzinną wycieczkę , podczas której można połączyć elementy poznania nowego miejsca, aktywnego wypoczynku, jak i integracji rodziny.

Kopalnia Soli Bochnia 

ul. Campi 15, 32-700 Bochnia

 

 

 

Obiekty przyjazne dzieciom w regionie
LIPNICA WIELKA 1014a , 34-483 Lipnica wielka 1014a
Liczba miejsc: 24
Centralna 144 , 32-640 Łowiczki
Liczba miejsc: 7
Udogodnienia dla dzieci:
  • Plac zabaw
  • Krzesełko do karmienia
  • Łóżeczko
  • Teren ogrodzony
  • Boisko
Górna 7 , 34-108 Przybradz
Liczba miejsc: 65
Udogodnienia dla dzieci:
  • Plac zabaw
  • Teren ogrodzony
  • Boisko

Dodaj swój obiekt do portalu ZA DARMO

Dodaj obiekt Logowanie
wakacjezdzieckiem.pl. All rights reserved
Wykonanie: Paweł Kazimirowicz użyteczne strony www