Wakacjezdzieckiem
Strona główna » Narty Beskidy » Beskid Śląski

Beskid Śląski

 

Szczyrk

Szczyrk Moutain Resort

To jedyna w swoim rodzaju stacja narciarska w Szczyrku. Warto tutaj przyjechać ze względu na ogromny wybór tras, które są zróżnicowane pod względem trudności. Ogromnymi atutami tego ośrodka są m.in. 10-osobowa kolej gondolowa, dwie 6-osobowe koleje kanapowe i nowa  6-osobowa kanapa na Zbójnicką Kopę. Ośrodek ten dysponuje licencjonowaną przez Polski Związek Narciarski szkółkę dla dzieci, w której najmłodsi mogą uczyć się w bezpiecznych warunkach jazdy na nartach. Specjalnie dla nich otworzono także bezpłatny Baby Room, w którym każde dziecko może się pobawić, miło spędzić czas oraz napić się gorącej herbaty. O świetną atmosferę na stokach oraz dobre humory wśród najmłodszych zadba maskotka- niedźwiadek Max.

Szczyrk Mountain Resort

Salmopolska 53b, 

43-370 Szczyrk

https://www.szczyrkowski.pl/

 

Skrzyczne COS

Skrzyczne (1257 m n.p.m.) z nowoczesną 4-osobową kanapą, wyciągami orczykowymi i 10 kilometrami tras narciarskich (jedyna w Polsce trasa zjazdowa FIS o długości 2800 m), trasami biegowymi na dystansie 2,5 km, 3,0 km, 5,0 km oraz 7,5 km czyni to miejsce jednym z najbardziej interesujących ośrodków narciarskich w naszym kraju. Trasy zjazdowe wyposażone w urządzenia do sztucznego naśnieżania zapewniają doskonałe warunki do uprawniania sportów zimowych, a bliskość kompleksu rekreacyjnego „Skalite” (kryta pływalnia, odnowa biologiczna, siłownia, solarium) gwarantuje odpowiednią regenerację sił (trasa „Ondraszek” nr 21 prowadzi przez bardzo łagodny szlak, który nie ma zbyt ostrych załamań i jest idealnym rozwiązaniem dla słabiej jeżdżących narciarzy oraz rodziców z dziećmi). Okolica znana jest także z organizacji Mistrzostw Europy, Mistrzostw Polski w Skokach Narciarskich, Pucharu Świata w Saneczkarstwie oraz Zimowych Igrzysk Polonijnych.

Adres:
Szczyrk/Skrzyczne (COS)
ul. Plażowa 8
43-370 Szczyrk

http://www.szczyrk.cos.pl


Kompleks Narciarski Biały Krzyż

Kompleks Sportowy Biały Krzyż w Szczyrku prowadzą państwo Znamirowscy. Jest to jeden z mniejszych ośrodków narciarskich w okolicy, ale to co dla wymagających narciarzy może wydawać się wadą, dla stawiających pierwsze kroki na stoku może być ogromna zaletą. Stacja dysponuje trasami łatwymi i średnio trudnymi przez co idealnie nadaje się do nauki jazdy na nartach, w żadnej mierze nie ustępując standardem usług swoich większych odpowiedników. To właśnie w tym miejscu najdłużej w Beskidach czynne są trzy wyciągi orczykowe - Biały Krzyż o długości 250 metrów, Harnaś (230 m) i Baruś długi na 180 m. Oświetlony stok, własny ratrak, dwa bary szybkiej obsługi, wypożyczalnia sprzętu, szkółka narciarska, duży parking i nowy pensjonat zapewniają pełne zadowolenie klientów.

Adres:
Biały Krzyż S.C. Wyciąg Narciarski
Grabowa 26
43-370 Szczyrk

ZOBACZ NOCLEGI DLA RODZIN Z DZIEĆMI W SZCZYRKU


Wisła

Stacja Narciarska Cieńków

To unikalne miejsce w Wiśle, które zostało stworzone z myślą o rodzinnym wypoczynku w górach.  Specjalnie dla najmłodszych przygotowano tutaj wyjątkową karuzelę Rotondo. W dwóch przedszkolach narciarskich dzieci będą mogły uczyć się jeździć na nartach od doświadczonych i wykwalifikowanych instruktorów, którzy od lat pracują z Małymi Pociechami. Animatorzy specjalnie dla dzieci organizują zabawy na śniegu oraz ciekawe konkursy. Znajdą tutaj coś dla siebie zarówno początkujący jak i nieco bardziej zaawansowani narciarze. 

Wisła Malinka

ul. Malinka 8

43-460 Wisła

http://www.cienkownarty.pl/zima/

Stacja Narciarska Stok

Chcesz spędzić niezapomniany urlop z dzieckiem w górach? Ty i Twoja rodzina jesteście pasjonatami sportów zimowych? Lubicie jazdę na nartach i snowboardzie? Stacja narciarska Stok to idealne miejsce dla całej rodziny! Do dyspozycji wypoczywających są 3 główne trasy zróżnicowane pod względem poziomu trudności: trasa zielona przeznaczona jest dla początkujących natomiast szlaki czerwony i niebieski są dedykowane dla osób zaawansowanych. Specjalnie z myślą o dzieciach tych najmłodszych i nieco starszych przygotowano tutaj zimowy plac zabaw z wieloma niespodziankami. Wśród nich można znaleźć m.in. ekstra karuzelę Sun Kid Rotondo, górkę do zjeżdżania na sankach oraz tarczę do rzucania śnieżkami. Gwarantujemy, że żadne dziecko nie będzie się tutaj nudziło ani przez chwilkę.

Stacja narciarska Stok w Wiśle

Jawornik 52A,

43-460 Wisła

http://www.stokstacjanarciarska.pl/

Stacja Narciarska Nowa Osada Ski

Stacja narciarska Nowa Osada Ski to niezwykły obiekt zlokalizowany w Wiśle, w którym na całą rodzinę czeka moc niesamowitych atrakcji i wyjątkowych niespodzianek. Atutem tej stacji narciarskiej jest 4- osobowa kolej linowa oraz 3 wyciągi przygotowane dla narciarzy i snowboardzistów. Obiekt dysponuje trasami zarówno dla początkujących jak i średniozaawansowanych użytkowników. Stacja narciarska Nowa Osada Ski oferuje szeroką gamę różnorodnych zajęć w szkółkach narciarskich, przeznaczonych dla dzieci w wieku 5-12 lat. Dzieci mogą zapisać się zarówno do grup początkujących jak i średnio- oraz zaawansowanych. Nauka jazdy na nartach i snowboardzie odbywa się w małych grupach pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów

Ośrodek Narciarski Nowa Osada,

Na Stoku 17, 

43-460 Wisła

https://zima.nowaosada.pl/ 

 

Wyciąg narciarski Soszów

Wisła jest znanym ośrodkiem wypoczynkowym, turystycznym i sportowym, leży na południe od Ustronia i na zachód od Szczyrku, w pobliżu granicy z Czechami. Wyciąg narciarski „Soszów” to jedna z ciekawszych propozycji wśród wszystkich wyciągów dostępnych w Wiśle. Na narciarzy i snowboardzistów w godzinach od 8 do 20 czekają cztery wyciągi orczykowe o długości 130, 230, 600 i 805 metrów, kolej krzesełkowa oraz kilka tras zjazdowych o różnym stopniu trudności. Stacja zapewnia także Ski-Serwis, system sztucznego naśnieżania, zaplecze gastronomiczne i hotelowe, a także możliwość organizacji zawodów przez Szkołę Narciarską „Nartus”. Dla najmłodszych miłośników sportów zimowych przygotowano Przedszkole Snów Tubing ze specjalną trasą zjazdową o długości 130 metrów.

Adres:
Stacja Narciarska Soszów
ul. Cieślarów 30
43-460 Wisła - Jawornik
 
http://www.soszow.pl

 

Stacja narciarska Stożek

Stożek Wielki (979 m n.p.m.) jest szczytem górskim w Paśmie Czantorii w Beskidzie Śląskim o charakterystycznym stożkowatym kształcie, przez który przebiega granica państwowa miedzy Polską, a Czechami. Na jego północno wschodnim zboczu usytuowana jest stacja narciarska Stożek – miejsce dla zaawansowanych jak i początkujących miłośników nart. Na urozmaicone trasy (łatwa, trudna i bardzo trudna) turystów zabiera kolej linowa i dwa wyciągi talerzykowe o długości 350 i 300 metrów (czynne od 8 do zmroku). Dla snowboardzistów przygotowano bezpłatny snowpark z railami oraz skoczniami. O odpowiednie smarowanie i regulację nart zadba Ski-Serwis, a o narciarskie umiejętności licencjonowani instruktorzy działający na terenie ośrodka. Atrakcją jest slalom gigant z elektronicznym, samoobsługowym pomiarem czasu. Dla najmłodszych Stożek przygotował ogródek narciarski z kolorowymi postaciami z bajek wytyczającymi trasę zabawowego slalomu, maskotki Cbeebies dla wypoczywających po zimowych frajdach, a także specjalny wyciąg na dolnej polanie.

Adres:
ON Stożek
ul. Zjazdowa 11
43-460 Wisła Łabajów

http://stozek.narty.pl   

 

ZOBACZ NOCLEGI DLA RODZIN Z DZIEĆMI W WIŚLE

Ustroń

Czantoria

Ustroń bez wątpienia należy do najpowabniejszych miast w Beskidzie Śląskim, malowniczo położony w dolinie rzeki Wisły pomiędzy Czantorią Wielką (995 m n.p.m.) i Równicą (884 m n.p.m.). Oprócz wszelkich atrakcji w mieście Kolej Linowa Czantoria oferuje trzy wyciągi narciarskie oraz wyciąg krzesełkowy (dzieci do lat 4 korzystają z nich bezpłatnie) i trasy do uprawiania narciarstwa zjazdowego, biegowego, snowboardu i ski alpinizmu (trasa czerwona o długości 1900 m i trasa niebieska o długości 2600 m). Ośrodek zapewnia pomoc medyczną, ski-bus, stok dla dzieci, szkółkę narciarską, pokoje gościnne, trzy parkingi, a także przy stacji górnej bezprzewodowy dostęp do internetu Wi-Fi, Niezależnie od tego czy ktoś zakłada narty po raz pierwszy, czy poszukuje trasy stanowiącej prawdziwe wyzwanie, z pewnością w tym miejscu znajdzie warunki, aby przyjemnie spędzić zimowe dni.

Adres:
Kolej Linowa „Czantoria” Sp. z o.o.
ul. 3 Maja 130
43-450 Ustroń

http://www.czantoria.net

NOCLEGI W REGIONIE BESKID ŚLĄSKI - ZOBACZ

ATRAKCJE DLA DZIECI W REGIONIE BESKID ŚLĄSKI - ZOBACZ

Czytaj również:

Dodaj swój obiekt do portalu ZA DARMO

Dodaj obiekt Logowanie
wakacjezdzieckiem.pl. All rights reserved
Wykonanie: Paweł Kazimirowicz użyteczne strony www