Wakacjezdzieckiem
Strona główna » Narty Sudety » Karkonosze

Karkonosze

Karpacz

Karpatka – Panorama

Karpacz położony na wysokości od 480 do 885 m n.p.m., u stóp Śnieżki (1602 m n.p.m.), w dolinie rzeki Łomnicy posiada wymarzone warunki do uprawiania sportów zimowych i wszelkich form rekreacji. Kilkanaście stoków narciarskich na terenie miasta oraz bliska lokalizacja hotelowa sprawia, że zarówno grupy zorganizowane jak i całe rodziny z dziećmi znajdą odpowiednie miejsce dla siebie. Stacja Karpatka-Panorama zaprasza wszystkich amatorów białego szaleństwa na nowoczesny wyciąg narciarski o długości 310 metrów ze sztucznie oświetlonym stokiem oraz dobrze przygotowaną trasą zjazdową (różnica wzniesień wynosi 57 m). W tym malowniczym, nieco oddalonym od centrum miasta zakątku dla małych miłośników zimowej zabawy ośrodek przygotował 80 metrowy wyciąg Baby Lift, w pobliżu którego znajduje się przedszkole narciarskie z bardzo łatwą i łagodną trasą. Kompleks gwarantuje również wypożyczalnie nart, sanek i snowboardu oraz bogatą bazę gastronomiczną z miejscami postojowymi.

Adres
P.P.H.U. „Karpatka”
Myśliwska 2b
58-540 Karpacz
tel. 600 41 88 85
http://www.karpacz-ski.pl


Kompleks Narciarski Śnieżka - Kopa

Kompleks Narciarski Snieżka w Karpaczu należy do jednych z największych w Polsce ośrodków zimowych. Narciarze i snowbordziści w godzinach od 8:30 do 16:00 mają do dyspozycji pięć wyciągów orczykowych oraz dwie koleje linowe „Liczykrupa” i „Zbyszek” długie na 924 i 2230 metrów. Stacja wszystkich miłośników białego szosowania zaprasza na sześć nartostrad o różnej skali trudności (na trzech z nich działa system sztucznego dośnieżania). Dla dzieci przygotowano specjalny wyciąg zaczepowy Baby Lift oraz wyznaczony teren do zabaw. Na miejscu mieści się również szkółka narciarska, wypożyczalnia i przechowalnia nart, serwis, liczne punkty medyczne oraz gastronomiczne. Ciekawostką jest fakt, że ski busy należące do ośrodka mogą przyjechać pod wskazany adres w Karpaczu i zawieźć pod budynek główny wyciągu na Kopę. Busy kursują codziennie od 8 do 18 za 5 zł od osoby.

Adres
Miejska Kolej Linowa Karpacz Sp. z o.o.
ul. Turystyczna 4
58-540 Karpacz
tel. (75) 76 19 284

http://www.kopa.com.pl


Kolorowa

Położone w środku Karpacza Centrum Rekreacji i Sportu „Kolorowa” otwarte codziennie od 9 do 22 swoje atrakcje kieruje głównie do dzieci i ich rodziców. Ośrodek dysponuje 375-metrowym wyciągiem orczykowym i podobnej długości stokiem narciarskim. Trasy są oświetlone, ratrakowane i w razie konieczności naśnieżane, co gwarantuje zawsze rewelacyjne warunki do uprawiania sportów zimowych. Do dyspozycji turystów jest wypożyczalnia sprzętu oraz doskonali instruktorzy narciarstwa i snowboardu, którzy w odpowiedni i przystępny sposób nauczą podstaw jazdy. Dla maluchów i ich rodziców centrum proponuje wspólną zabawę z Alpejskim Torem Bobslejowym Alpine-Coaster. Całoroczna zjeżdżalnia, której konstrukcja uniemożliwia wypadnięcie wózków z szyn, na pewno całej rodzinie dostarczy odpowiednią dawkę adrenaliny. Maksymalną prędkość jaką może rozwinąć bobslej to 35 km/h!

Adres
Centrum Rekreacji i Sportu „KOLOROWA”
ul. Parkowa 10
58-540 Karpacz
tel. (75) 761 90 98

http://www.kolorowa.pl


Szklarska Poręba

Ski Arena Szrenica

Szrenica (1362 m n.p.m.) jest szczytem górskim położonym w zachodniej części Karkonoszy, na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego. Stanowi on doskonały punkt widokowy na Kotlinę Jeleniogórską oraz Góry Izerskie. Ośrodek Ski Arena na Szrenicy oferuje narciarzom ponad 9 km nartostrad, na których swoje miejsce znajdą zarówno amatorzy jak i profesjonalni pasjonaci zimowych sportów. Jedną z ciekawszych propozycji jest słynna „Ścianka” mająca homologację FIS, oraz jedna z dłuższych tras w Polsce – „Lolobrygida” (dł. 4400 m). Wysoko położona „Hala Szrenicka” o długości 650 metrów z dość łagodnym stokiem, idealnie nadaje się dla początkujących i jeszcze niepewnych narciarzy. Kompleks dysponuje czterema wyciągami dla dorosłych (w tym koleją linową) oraz jednym dla dzieci – „Baby Lift” o przepustowości 720 osób/godz. Do zalet kompleksu należy dodać liczne bufety przy wszystkich stacjach kolei, punkty ratownicze GOPR, licencjonowanych instruktorów, wypożyczalnie i serwis sprzętu oraz systemu sztucznego naśnieżania, który często wspomaga kapryśną zimę.

Adres
Sudety Lift Sp. z o.o.
ul. Turystyczna 25a
58-580 Szklarska Poręba
tel. (75) 717 21 18
http://www.sudetylift.com.pl


W Dolinie Szczęścia

Niewiele jest w Polsce obszarów tak sprzyjających rekreacji jak okolice Szklarskiej Poręby. Głównym atutem tego terenu jest długo utrzymująca się pokrywa śnieżna – średnio przez 110 dni w roku, co sprawia, że stanowi prawdziwy raj dla wielbicieli sportów zimowych. W zacisznej Dolinie Szczęścia w Szklarskiej Porębie początkujący narciarze, zarówno dorośli jak i dzieci znajdą najlepsze miejsce do nauki jazdy. Trzy wyciągi talerzykowe o długości 230, 220 i 140 metrów, a także dwie trasy łatwe i jedna średnio trudna pozwolą niewprawionym w bojach miłośnikom białego puchu zdobyć pierwsze narciarskie szlify. Stok czynny od godziny 9 do ostatniego narciarza jest ratrakowany, w razie konieczności naśnieżany, a po zmroku oświetlony, co pozwala na jazdę do późnego wieczora. Bliskość centrum miasta gwarantuje doskonała bazę gastronomiczną i hotelową.

Adres
Wyciągi w Dolinie Szczęścia
ul. 11 Listopada 13
58-580 Szklarska Poręba
tel. (75) 717 21 60

ZOBACZ NOCLEGI W REGIONIE KARKONOSZE

ATRAKCJE DLA DZIECI W REGIONIE KARKONOSZE

Czytaj również:

Dodaj swój obiekt do portalu ZA DARMO

Dodaj obiekt Logowanie
wakacjezdzieckiem.pl. All rights reserved
Wykonanie: Paweł Kazimirowicz użyteczne strony www