Wakacjezdzieckiem
Strona główna » Relacje z podróży » Jeden dzień w ...RPA

Jeden dzień w ...RPA

Coraz popularniejsze parki dinozaurów robią w Polsce furorę. O ich kiczowatości wiele już powiedziano, ale jedno jest nie do zaprzeczenia – przyciągają tysiące zwiedzających, przede wszystkim rodzin z dziećmi. Wiele z nich swoje podwoje otwiera właśnie z początkiem kwietnia. My polecamy najbliższy nam park dinozaurów, czyli Rodzinny Park Atrakcji w Rybniku.
Nie powiem, żebym była fanką takich atrakcji, ale dzieci były zachwycone. W przypadku Hani największą atrakcją były place zabaw. Samych dinozaurów, które przyciągają tam odwiedzających, dla nas mogłoby nie być. Tuż przy wejściu do parku można sobie zrobić zdjęcie w jaju dinozaura. Pewnie z niego wykluły się olbrzymy, które czekały na nas w głębi parku ;)Oprócz dinozaurów w RPA jest też Bajkowa Kraina (tak, taki misz-masz ;p), a w niej m. in. najsłodszy domek świata, który skusił Jasia i Małgosię (Hania wolała pieska ;p), czy słynna rzepka, nad której wyrwaniem pracowała w pocie czoła cała rodzina. Niestety, mimo pomocy Hani, rzepki nie udało się wyrwać! Może było za wcześnie? :)


No i w końcu przedstawiamy same dinozaury! Jest ich w parku chyba kilkanaście - są naturalnych rozmiarów (czytaj: raczej duże), niektóre się ruszają i wydają (oczywiście przerażające) odgłosy. Obok każdego jest tablica z opisem co dany zwierzak jadł i jaki tryb życia prowadził. Są też trudne łacińskie nazwy, których nawet elokwentna Hania nie umiała powtórzyć ;)


Wśród dodatkowych atrakcji bezpłatnych (tj. dostępnych w ramach biletu) są m. in. ogromne szachy, przesuwane puzzle, park linowy czy ogromna piaskownica, w której ukryty jest 14-metrowy szkielet do odkopania przez małych odkrywców (grabki i łopatki były na miejscu). Dzięki temu w RPA naprawdę można spędzić calutki dzień.
Hania najbardziej była zainteresowana dwoma dużymi i kolorowymi placami zabaw. Sama nie wiedziała, na którym się bawić najpierw ;)

Uwaga rodzice, przede wszystkim, starszych dzieci! Wiele atrakcji parku jest dostępnych w cenie biletu, są jednak i takie, za które trzeba dodatkowo zapłacić. Nas Hania "naciągnęła" na kolejkę-wesoły pociąg ;P
Informacje praktyczne:
Rodzinny Park Atrakcji, ul. Hotelowa 12, Rybnik-Kamień, www.rparybnik.pl
Bilety: 20 i 16 zł (ulgowy, dla dzieci do 14 lat). Rodziny wielodzietne (2+3) wchodzą w cenie biletów ulgowych. Bezpłatnie wchodzą dzieci do lat 3.
Park jest otwarty od kwietnia do października (w październiku tylko w weekendy).
O naszych podróżach z małą Hanią piszę na blogu: www.podrozehani.blogspot.com.
Polecam również naszego Facebook’a: www.facebook.com/PodrozeHani

 

Czytaj również:

Dodaj swój obiekt do portalu ZA DARMO

Dodaj obiekt Logowanie
wakacjezdzieckiem.pl. All rights reserved
Wykonanie: Paweł Kazimirowicz użyteczne strony www