Wakacjezdzieckiem
Strona główna » Relacje z podróży » Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie

Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie

Pokazowa Zagroda Żubrów mieści się przy ul. Żorskiej 5 w Pszczynie, do której nasza nawigacja nie potrafiła nas zaprowadzić. Troszkę się pokręciliśmy, popytaliśmy i udało się - żubry znalezione!

a1.jpgDo zagrody od głównej ulicy prowadzi piękny chodniczek parkowy, a tuż przy drodze znajduje się parking. Cena biletów dla dorosłych to 9zł. Nasza 4-latka nie płaciła nic - super! (Informacyjnie cena biletu ulgowego wynosi 6zł). Przeszliśmy pod piękną bramą wejściową i niespodzianka. Żubry to nie jedyne zwierzęta znajdujące się w zagrodzie. Można tu znaleźć daniele, sarny, jeleń szlachetny, gęś łabędzionosa, łoś czy pawie indyjskie oraz oczywiście żubry.

a2.jpg

Asia była w siódmym niebie. Nie na co dzień można obcować z tak pięknymi dzikimi zwierzętami.

 

a3.jpg

Jeleń i co więcej jego ryk oddawał kawałek natury. Widać było kto rządzi w zagrodzie, bez najmniejszych wątpliwości.

 

a5.jpg

Gęś łabędzionosa była dla nas bardzo przyjazna. Pozowała do zdjęć i gadała jak najęta. Widać było, że człowieka widzi codziennie i traktuje go jako obiekt do obserwacji. Mieliśmy zatem wzajemną frajdę.

 

a6.jpg

O godzinie 16-stej rozpoczęło się karmienie żubrów (pozostałe pory karmienia to 10:00, 12:00, 14;00). Jest ich szczęść, z czego najstarszy ma 17 lat na imię Plawiant. Wszystkie mają imiona na "P", ale nie sposób je spamiętać, ponieważ są niezwykle nietypowe.

 

a7.jpg


 

W zagrodzie znajduje się również obiekt muzealno-edukacyjny, gdzie prowadzone są zajęcia dla dzieci. Można tam obejrzeć wiele wypchanych zwierząt, dotknąć je i poczytać o nich. Znajdziemy tam bardzo ciekawe tablice, zdjęcia, poroża, skóry, itp.

 

a8.jpg


 

Asi podobał się koziorożec, którego na żywo nigdy wcześniej nie mieliśmy okazji zobaczyć. Ten co prawda był wypchany, ale można było poznać wielkość zwierzęcia, kształt i strukturę poroża.

 

a9.jpg

Poczytałyśmy o takim banale jak poroże. Jak się kształtuje od małego do dorosłego zwierzęcia i ile trwa ten proces.

 

a10.jpg

Wypchane sarny i jelenie również zwróciły naszą uwagę.

 

a11.jpg


Obejrzeliśmy również piękną wystawę zdjęć obrazującą nietypowe chwile z życia zwierząt. Mnie najbardziej spodobał się tarzający się żubr.

 

a12.jpg


Na koniec były króliczki i sarenki.

Zagroda to wspaniałe edukujące miejsce, warte odwiedzenia.

 

Katarzyna Kordaszewska

http://podrozekasi.blogspot.com/

Czytaj również:

Dodaj swój obiekt do portalu ZA DARMO

Dodaj obiekt Logowanie
wakacjezdzieckiem.pl. All rights reserved
Wykonanie: Paweł Kazimirowicz użyteczne strony www