Wakacjezdzieckiem
Strona główna » Relacje z podróży » Suwalszczyzna – dla kochających aktywność i odpoczynek w zaciszu

Suwalszczyzna – dla kochających aktywność i odpoczynek w zaciszu

Dla wybierających się na jeziora, ale chcącym uniknąć komercyjnych Mazur, polecamy Pojezierze Suwalskie oraz Wigierski Park Narodowy. Nie będziecie mieć czasu na nudę, a odpoczniecie w wyjątkowym miejscu!

Gdzie się zatrzymać?

Gospodarstw agroturystycznych na terenie parku nad jeziorem jest sporo, trzeba wybrać coś co będzie spełniać Wasze oczekiwania.
My polecamy pobyt w domu gościnnym Nad Wigrami - Wiejski Zakątek, w którym mieliśmy okazję spędzić tydzień.
Z daleka od głównych dróg na półwyspie Rosochaty Róg w sercu parku narodowego znajduje się bajkowy domek nad jeziorem Wigry. Gospodarze sprawiają że czujesz się jak w domu, serwują pyszne domowe jedzenie ( nie trzeba było jeździć i szukać obiadu tylko wszystko na miejscu – wyśmienita opcja przy dzieciach). Dom ten ma wszystko czego nam trzeba i do tego wspaniałą atmosferę relaksu. Do dyspozycji własne zejście nad jezioro po drugiej stronie drogi, plac zabaw w ogrodzie, grill, ognisko, rowery, łódki, kajaki do pożyczenia, wszystko w zasięgu ręki i aż głowa boli od wymyślania z czego skorzystać.
Dodatkowo cisza, spokój i zero tłumów, komercji i huku ośrodków wypoczynkowych.

agro1rs

Co robić?

Woda

Nad jeziorem to oczywiste: kąpiele i plażowanie. Dla amatorów żeglarstwa nad jeziorem jest sporo wypożyczalni prywatnych.
Łódeczki i kajaki można też pożyczyć w domku, wystarczy zanieść do kanału koło domu i wypłynąć na szerokie wody jeziora. Polecamy zadbać o kapoki dla maluchów we własnym zakresie, nie wszędzie mają małe rozmiary.

agro4rs

Oczywiście można też odbyć kultowy spływ Czarną Hańczą, gospodarze wypożyczający kajaki zapewniają transport z ustalonego miejsca na trasie z powrotem. Osoby chętne na kilkudniowe spływy mogą skorzystać z usług organizatorów takich spływów, którzy zlokalizowani są w okolicy.


Rowery

Rowery można wypożyczyć, często z opcją dowozu do domku z pobliskiej wypożyczalni. Ścieżki rowerowe dookoła jeziora Wigry są cudne i urokliwe a do tego świetnie oznaczone. Wspaniale i aktywnie można połączyć pobyt nad jeziorem z wycieczką. Dla tych amatorów rowerowych przygód, warto zaplanować trasę objazdową dookoła całego Jeziora Wigry (ok.40 km) z noclegami po drodze.

agro3rs


Zwiedzanie

Kilka porpozycji na chłodniejsze dni,lub żeby urozmaicić harce nad wodą

* Klasztor Kamedułów w Wigrach
* Wigierska Kolejka Wąskotorowa to wspaniała atrakcja dla maluchów. 2 godzinna wycieczka z postojami w lesie i na polanie dostarcza wrażeń i cieszy nawet dorosłych.
* Augustów, Kanał Augustowski
* wycieczka na Litwę
* Suwałki
* Wycieczka na Cisową Górę – Suwalski Park Krajobrazowy
* Bajkowy Szlak (http://www.basniowasuwalszczyzna.pl/)

agro5rs_1

agro2rs

Wrócicie zauroczeni tą krainą podobnie jak my. Polecamy na wakacje z maluchami ten wyjątkowy zakątek Polski!

http://nieusiedzewmiejscu.blogspot.com/

 

 

 

Czytaj również:

Dodaj swój obiekt do portalu ZA DARMO

Dodaj obiekt Logowanie
wakacjezdzieckiem.pl. All rights reserved
Wykonanie: Paweł Kazimirowicz użyteczne strony www