Wakacjezdzieckiem
Strona główna » Narty Beskidy » Beskid Żywiecki

Beskid Żywiecki

Korbielów

Ośrodek Narciarski Pilsko

Korbielów to miejscowość leżąca w Beskidzie Żywieckim, 23 km od Żywca, u stóp najwyższych gór tego regionu: Babiej Góry i Pilska. Tutejszy ośrodek to jeden z trzech największych kompleksów narciarskich w Polsce, blisko 20 km tras (godna polecenia jest trasa zjazdowa nr 5, liczy blisko 4500 m długości i należy do dwóch najdłuższych w Polsce), 10 wyciągów orczykowych, 1 wyciąg krzesełkowy, trzy stacje GOPR, snowpark, punkty gastronomiczne, szkoły narciarskie i snowboardowe, wypożyczalnie i serwis zimowego sprzętu oraz narciarskie przedszkole DIMBO czynne codziennie od godziny 10 do 15. Przedszkole zrzesza instruktorów i wychowawców mających za sobą kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, których celem jest nauczenie maluchów samodzielnej i odpowiedzialnej jazdy na nartach. Podczas zajęć i przerw pociecha pozostaje pod ciągłą opieką instruktora. W razie niepogody lub zmęczenia dziecka zajęcia odbywają się z wychowawcą w przytulnym pomieszczeniu, w którym dzieci mogą ogrzać się i odpocząć. (Wszystkie niezbędne informacje dla rodziców dostępne są pod adresem www.dimbo.pl) Tym co wyróżnia stację narciarską Pilsko spośród innych ośrodków górskich w kraju to najlepsze, poza Tatrami, warunki naturalne do uprawiania narciarstwa. W górnych partiach (powyżej Hali Szczawiny) bardzo często sezon narciarski rozpoczyna się już w listopadzie i trwa do pierwszych dni maja. Sprzyja temu odpowiedni mikroklimat i wysokość nad poziomem morza.

Adres:
Pilsko (Korbielów)
ul. J. Sitki 8
34-335 Korbielów

http://www.pilsko.gat.pl

 

Narciarskie Przedszkole DIMBO

Narciarskie przedszkole Dimbo oferuje:
- szkolenie narciarskie dla dzieci od 3 roku życia
- małe i dobrze dobrane grupy szkoleniowe
- opiekę codziennie od 10-15 (w czasie sezonu narciarskiego)
- własne wyciągi narciarski (wyłącznie dla naszych dzieci)
- pomieszczenie, gdzie dzieci mogą wypocząć między zajęciami
- bezpłatny sprzęt narciarska dla naszych podopiecznych.

Adres:
Dolna stacja kolei linowej "Szczawiny" GAT

www.dimbo.pl


Wyciąg Cypisek

Wyciąg Narciarski Cypisek w Korbielowie jak sama nazwa wskazuje przeznaczony jest dla początkujących i małych „rozbójników”. Północno-wschodni stok o długości 300 metrów jest łagodny, oświetlony i dośnieżany, a przez to bezpieczny i łatwy dla dzieci. Cypisek czynny jest codziennie od 9 do ostatniego malucha, a jego przepustowość wynosi 350 osób na godzinę. Istnieje możliwość wykupienia karnetów na 10 i 22 przejazdy, które znacząco obniżają koszt jednego biletu. W pobliżu zlokalizowane są punkty gastronomiczne, parking, szkoła narciarska i snowboardowa, wypożyczalnia sprzętu oraz ski-serwis. Wyciąg Cypisek dzieciakom na pewno dostarczy wiele przyjemności, rozkoszy i uśmiechu na twarzy, który dla rodzica ma wartość bezcenną.

Adres:
Wyciąg Cypisek
ul. Graniczna 12
34-335 Korbielów
 

Zawoja

Mosorny Groń

Mosorny Groń (1047 m n.p.m.) jest punktem widokowym na Beskid Żywiecki z Babią Górą, Beskid Makowski oraz Tatry. Na południowym jego zboczu znajduje się stok narciarski – Zawoja Ski, który jest nowoczesnym kompleksem turystyczno-narciarskim otwartym w 2003 roku. W jego skład wchodzi wyciąg orczykowy o długości 325m i przepustowości 550 os./h, kolej linowa z czteroosobowymi krzesełkami wraz z trasą narciarską posiadającą licencję FIS o długości 1420 metrów. Przy dolnej i górnej stacji znajduje się kompleks budynków, w skład którego wchodzi hotel, restauracja, sklepik, dyżurka GOPR oraz bezpłatny parking. Jest także przygotowany specjalny DARMOWY wyciąg dla dzieci i „zielona” 50 metrowa trasa, przy której mali narciarze pod opieką instruktora z profesjonalnej Szkoły Narciarskiej Ski Tour mogą nauczyć się odpowiedniej techniki jazdy.

Adres:
Zawoja Ski Mosorny Groń
Zawoja 957
34-222 Zawoja

http://www.zawoja-ski.pl


Wyciągi narciarskie Czatoża - Baca

Wyciągi Narciarskie – Baca – Zawoja Czatoża u podnóża Babiej Góry oferują swoim klientom trzy wyciągi o zróżnicowanym stopniu trudności. Dwa wyciągi orczykowe Baca I i Baca II o długości 400m, oraz wyciąg Kajtek dla dzieci i początkujących narciarzy o długości 150 metrów, otwarte codziennie od godziny 9 do ostatniego klienta. Natomiast Zespół Wyciągów Narciarskich Wojtek wszystkich turystów zaprasza na dwa wyciągi orczykowe Wojtek I i Wojtek II o długości 410 m każdy oraz Wojtek III dla dzieci długi na 150m. Wszystkie stoki w tych ośrodkach są sztucznie dośnieżane, oświetlone, i ratrakowane, a goście znajdują się pod stałą opieką ratowników GOPR. Na miejscu dostępna jest wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego, baza gastronomiczna, bezpłatny parking, a także szkoła narciarska z zajęciami indywidualnymi i grupowymi.

Adres:
Marian Karwot
Czatoża 1,
34-223 Zawoja

 

NOCLEGI W REGIONIE BESKID ŻYWIECKI - ZOBACZ

ATRAKCJE DLA DZIECI W REGIONIE BESKID ŻYWIECKI - ZOBACZ

Czytaj również:

Dodaj swój obiekt do portalu ZA DARMO

Dodaj obiekt Logowanie
wakacjezdzieckiem.pl. All rights reserved
Wykonanie: Paweł Kazimirowicz użyteczne strony www